« چهار نكته‌ و یك تشییع جنازه! | صفحه اصلی | جنبش دانشجویی و تب یونجه و مرگ »

دانشجوها رییس تازه را نمی‌خواهند

November 27, 2005 03:14 PM

دانشگاه تهران بازهم شلوغ شده ماجرای اعتراض دانشجوهای دانشگاه تهران به انتخاب ‏عمید زنجانی پشت درهای سالنی كه امروز صبح مراسم معارفه‌اش آنجا برگزار شد بالا ‏گرفته و بعد از پایان برنامه گویا دانشجوهای معترض شلوغ كرده‌اند و دوستی كه در دانشگاه ‏دارم تلفن كرده می‌گوید عمامه عمید زنجانی هم در این بین از سرش افتاده ولی بالاخره از ‏آن وسط بیرونش كشیده‌اند و نجاتش داده‌اند. بعد هم بسیج دانشجویی وارد عمل شده و ‏گویا در این درگیری‌ها بعضی‌ها كتك مفصلی خورده‌اند. از جمله پسر محسن كدیور كه ‏دانشجوی همین دانشگاه است.‏

دانشجوها می‌گویند فرجی دانا رییس سابق دانشگاه تهران منتخب شورای دانشگاه بوده  و این برای اولین بار است كه در یك روند غیردموكراتیك رییس دانشگاه تهران با حكم وزیر علوم منصوب می‌شود.
زاهدی وزیر علوم كه شاهكارهای قبلی‌اش در دادن ای‌میل یاهو و غیره نیازی به یادآوری ندارد گفته این انتصاب حقش است واز در پشتی كتابخانه دانشگاه بیرون رفته تا چشم دانشجوها به او نیفتد.
‏ ‏گزارشگر ایسنا گفته‌است اعتراض‌ها تمام شده اما دوستی كه از دانشگاه تهران با من تماس گرفته می‌گوید همه چیز درهم و برهم است و اعتراض‌ها ادامه دارد.

گزارش ایسنا از اصل مراسم و اعتراض‌های حاشیه آن

گزارش فارس-عمید زنجانی گفته حاضر است با معترضین گفتگو كند

یك گزارش وبلاگی از ماجرا- ممنون از پرستو

این را هم در گوگل پیدا كردم جالب است

در این صفحه هم می‌توانید بخشی از دیدگاه‌های عمید زنجانی را در مورد بازنگری قانون اساسی در مشروح مذاكرات شورای بازنگری قانون اساسی ببینید.

حنیف مزروعی رفتار دانشجوها را غیرمدنی می‌داند و می‌گوید عمید نسبت به بقیه مدیران دولت جدید بهتر است و باید خدا را شكر كنیم كه اطلاعاتی و سپاهی نیست.

معنای نمادین ریاست یك روحانی بر دانشگاه از نگاه برادرمان در هنوز

masoome naseri | 03:14 PM

 

نظرخواهی

من اصلا نمی توانم بپذیرم که انتخاب عمید نسبت به بقیه مدیران دولت بهتر است. عمید زنجانی را من می شناسم که سر کلاسش بوده ام. آدمی که از دانشگاه و فرهنگ دانشگاه چیزی نمی داند.بعد از گذشت این مدت حتی که در دانشگاه بوده. دانشگاه مکان بسیار حساسی است. آن هم دانشگاه تهران. برای دانشکده حقوق هم نقشه ها دارند. همان که کتاب خانه اش سوخت. اصلانی مشاور حقوقی وزارت علوم در دانشکده حقوق، حقوق اساسی درس می دهد.جانشین عمید شد، پس از این که عمید قرار شد در مقطع کارشناسی ارشد درس بدهد. بعد از سوختن کتابخانه اصلانی به راهرو دانشکده حقوق آمد و فریاد زد: این مدیریت بود که سوخت. خودت این ها را کنار هم بگذار و نتیجه بگیر. کسی هم که کتک خورده پسر کدیور نبوده.اما از اعضای اصلی انجمن اسلامی دانشکده حقوق بوده.

ارسال شده توسط: صاحب فراموش خانه در ساعت November 30, 2005 03:22 PM

به نظر من که فرجی دانا راحت شد. در اين فضا چطور ميتوانست نفس بکشد؟

ارسال شده توسط: Mehdi در ساعت November 29, 2005 11:14 AM

الان 10 روز بیشتره که دانشگاه شلوغه این 2 هفته تقریبا هر روز برای حذف فراکسیون دموکراسی خواه و تعلیق انجمن اسلامی پنج دانشکده هر روز تو یکی از دانشکده ها تحصن بود بعد هم در اعتراض به خشونت علیه زنان تو انقلاب تجمع بود که البته ربطی به دانشگاه نداشت و یکشنبه هم که خودتون نوشتین. نتیجه اخلاقی اینکه به این راحتی اعتراض رو تموم نمیکنیم .ایا اقایون میپذیرند که یه دکتر روشن فکر بره رییس حوزه علمیه شه که انتظار دارند ما بپذیریم یه اخوند رییس دانشگامون شه

ارسال شده توسط: abr در ساعت November 28, 2005 03:59 PM

سلام. همون طور که پیش بینی می کردم الحق که وبلاگت خیلی باحال شده. من که دوست دارم تمام نشریات رو ببندند تا وبلاگ ها خوندنی تر بشوند. آزادی شما شبهی بیش نیست کجا، کافه ی ناصری کجا. اینجا حسابی خوندنی شده. در مورد خاک سپاری منوچهر آتشی و حواشی آن هم من یه چیزایی نوشتم. دوست دشتی یه سر به وبلاگ بزن. من بوشهری هستم.

ارسال شده توسط: مهدی ناصری در ساعت November 28, 2005 02:18 PM

amiad ro gorbany kardan hamin shagerdash ke tarbiyat karde dar zemn amid to do marhale be hashemi ray dad do mahe dige ham they ll make him rsign

ارسال شده توسط: mohammad در ساعت November 28, 2005 10:25 AM

گزارش جالبی بود . لینکات هم.
ممنون

ارسال شده توسط: سرزمین رویایی در ساعت November 28, 2005 01:10 AM

فرجی دانا که مثلا منتخب شورا بوده چه کرد که ديگه اين بکنه! خوشحالم که ديگه توی اون دانشگاه لعنتی نيستم...

ارسال شده توسط: maryam mirza در ساعت November 27, 2005 10:59 PM

یکی از بچه های دانشکده حقوق می گه آقای عميد زنجانی حقوق اساسی درس می ده و مدرک دکترا هم نداره.
تعداد اعتراض کنندگان رو هم حدود هزار نفر تخمین می زنه. بعدش هم ظاهرن برنامه مشخصی ندارن برای ادامه دادن به اعتراض ها.

ارسال شده توسط: Parastoo در ساعت November 27, 2005 10:41 PM

با تشکر از اطلاعات خوبی که در مورد دیدگاههای این آقا در شورای بازنگری قانون اساسی ارائه کرده اید. الحق که وبلاگ یک روزنامه نگار با وبلاگ یک فرد عادی خیلی فرق دارد.

ارسال شده توسط: مهدی در ساعت November 27, 2005 08:43 PM

یه گزارش زنده:
http://noonjim.blogspot.com/2005/11/blog-post_27.html

ارسال شده توسط: Parastoo در ساعت November 27, 2005 05:45 PM

واقعا اين مملكت همه چيزش طنز است آنقدر كه فقط كافيست روزانه نگاهي به اخبار سياسي انداخت. رئيس ديرپاترين دانشگاه كشورانتخاب ميشود. دورترين فردي كه به ذهن آدم ميرسد اين است كه فردي بدون حتي گذراندن يك واحد دانشگاهي بشود رئيس اين مجموعه. دقيقا چنين آدمي انتخاب ميشود! عدم تفتيش عقيده از اصول مصرح قانون اساسي است. آدم انتظار دارد هر فردي با هر مسئوليت حكومتي آنرا ناديده بينگارد غير از نمايندگاني كه به پاسداري از اين قانون قسم خورده اند. خب بازهم اتفاقي غير منتظره رخ مي دهد. نماينده ئي در مخالفت با وزير پشنهادي عنوان مي كند اينكه نه تنها او بلكه تك تك اعضاي خانواده اش در انتخابات به چه فردي رأي داده اند بسيار مهم است (تفتيش عقيده اندر تفتيش عقيده)! سدي قرار است در كشور آبگيري شود كه دستكم احتمال بالايي دارد در اثر آن ميراث فرهنگي كشور دچار آسيب شود. فكر ميكنم حتي رئيس چمهور مملكت هم اگر بگويد نميتوان سدسازي را كه لازمه پيشرفت است فداي حفظ آثار باستاني كرد، اينقدر از تعجب نميتوان دچار شاخ درآوردگي شد كه رئيس سازماني كه دليل وجوديش حفاظت از همان آثار باستاني است، حتي جزئيترينش!

ارسال شده توسط: بهنام در ساعت November 27, 2005 05:36 PM

میدونم بدجنسیه ولی حقشونه! میتونن بازم برن به خاتمی فحش بدن!!!
متاسفم.

ارسال شده توسط: afra در ساعت November 27, 2005 05:23 PM

salam aziz
ba ham engar darand andak andak naz nazan miresand! halam bad shod aghean bad!....

ارسال شده توسط: sara در ساعت November 27, 2005 04:36 PM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?