« خودم | صفحه اصلی | درباره یک گزارش مشرق نیوز »

تهرانجلس

January 9, 2011 11:18 PM

یک اقیانوس و دو قاره و چند تایی دریا و غیره از اینجایی که من هستم تا تهران فاصله هست. اما آدم‌ها در خیابان فارسی حرف می‌زنند و سر در مغازه‌ها به انواع فونت‌های فارسی اسم‌های ایرانی را نوشته‌اند. با این که قبلا به این غرب دور دور آمده بودم اما قسمت نشده بود لس آنجلس را زیارت کنم و این بار امکانات فراهم شد و من اینجام که از وست وود، سه عدد زولبیا و یک ظرف شله زرد و یک فانتای نوستالژیک به قیمت شش دلار بخرم و بنشینم یک جایی در حالی که در همین حوالی هموطنانم به زبان مخلوط انگلیسی/فارسی حرف می‌زنند، چای بخورم و لذت ببرم از این که دست کم بخشی از مردم ایران اینجا آزادی‌های سیاسی اجتماعی‌شان را به دست آورده‌اند و ظهر شنبه بی حجاب و با شلوارک می‌روند چلوکباب می‌خورند و برای شاهزاده جوان‌مرگ مراسم ختم برگزار می‌کنند.

چی می‌شد آن هفتاد میلیون باقی مانده هم با چند پرواز از فرودگاه امام خمینی به نقاط آزاد جهان منتقل می‌شدند و جمهوری اسلامی می‌ماند با حوضش ببینم میخواهد اصلا به کی حکومت کند حالا که ما همه خارجیم و آزاد از درگیری‌های آن مرز پرگهر نوستالژی اندود!؟

به نظرم لس آنجلس یک گره فلسفی است. جایی که هر چه از ایران بخواهی هست و ایران نیست. چطور می‌شود یک چیزی همه اجزای یک کل را داشته باشد اما آن کل نباشد؟ این طور.

کاش کسی پایان‌نامه‌اش را روی این گره‌ فلسفی بردارد. مردم شناسی احتیاج دارد به مستندات زندگی ما که در عین حال که اهل جایی بودیم، اهل جایی نبودیم. در عین حال که کسی بودیم، نبودیم.

masoome naseri | 11:18 PM

 

نظرخواهی

این لس‌آنجلس به نظر من هم خاک غریبیه، اصلاٌ معلوم نیست ماهیتش چیه و چرا لونه‌ی ما ایرانی‌هاست.

ارسال شده توسط: نیک‌ناز در ساعت January 28, 2011 06:48 AM

ها ها ها معصومه جان برو یه سر سایت مشرق ببین در مورد این پستت چی نوشته:) من که از خنده مردم:)
...........
م.ن. آره دیدم. :) چکار کنم طنز نمی‌فهمن

ارسال شده توسط: سی سی در ساعت January 15, 2011 11:20 PM

سلام
من یکی‌ از خواننده‌های وبلاگ شما هستم,خواستم بگم یکی‌ از مطالبتون در این وبلاگ کپی‌ شده.با خودم فکر کردم شاید بهتر باشه بدونید
http://a-mim.blogfa.com/post-5.aspx

................
م.ن سلام مرسی که نوشتید. یک وبلاگ هایی هستند که کارشان همین کپی پیست مطالب دیگران است و اصولا آدم هایی هم نیستند که کسی بخواهد به آنها اعتراض کند.
ممنون باز هم

ارسال شده توسط: samin در ساعت January 14, 2011 02:59 AM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?