« شاید خواب، شاید کابوس | صفحه اصلی | سیب زمینی یا سیب درختی؟ »

بازماندگان دوم خرداد و امیدهای بیست و دوم خرداد

May 23, 2009 07:30 PMخب امروز باز هم خاتمی در سالن دوازده هزار نفری آزادی به یاد طرفداران اصلاحات آورد که چه خوب است رئیس جمهوری داشته باشیم که خوش صحبت و خوش رو و خوش گو باشد.

 دست کم هفده هزار نفر در این سالن جمع شده بودند که خاتمی و رهنورد سخنرانهای اصلی اش بودند. خود خاتمی سخنرانی بسیار خوبی کرد. از اندیشه دوم خرداد دفاع جانانه ای کرد و از شرایطی که منجر به افزایش تعداد صدقه بگیران می شود انتقاد کرد.
 امروز در سالن هم فائزه هاشمی در حال آدامس جویدن روبان سبز حمایت از میرحسین را به چادر مشکی اش چسبانده بود و هم کیومرث پوراحمد پوستر او را بلند کرده بود.
 به وضوح خاتمی بسیار بیشتر از تصاویر ویدئویی موسوی جمعیت را سر شوق می آورد. اصلا ببخشید که مقایسه کردم. این دو نفر قابل مقایسه نیستند.

 در این مراسم خانواده شهید باکری، همت، زین الدین، جهان آرا هم حضور داشتند که در آستانه سوم خرداد حضور پدر جهان آرا با پخش ممد نبودی ببینی و کلیپی از دوران جنگ و میرحسین موسوی و حضورش در جبهه ها همراه بود.
 و اما از همه مهم تر حضور همسر شهید رجایی بود که به روشنی از محمود احمدی نژاد انتقاد کرد و گفت اگر کسی را بتوان گفت در اخلاق و سیاست این روزها شبیه رجایی است آن شخص کسی نیست جز میرحسین موسوی.
 او از دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد به عنوان دوران تلخ نام برد تا تلاش طرفداران رئیس جمهوری کنونی را در مورد تبلیغ شباهت محمود احمدی نژاد به شهید رجایی از بین ببرد.
 فائره هاشمی هم  سخنرانی کوتاهی کرد و گفت ما می خواهیم این دوران ادامه پیدا نکند. 
جمعیت از فائزه هاشمی هم استقبال گرمی کرد. فائزه گفت امیدوار است به انتخابات که نزدیک تر شدیم یکی از دو نامزد اصلاح طلب که رای کمتری دارد به نفع آن دیگری کنار برود که خب این طور که از نظرسنجی ها برمیاید منظورش مهدی کروبی است.
 کیومرث پوراحمد هم چند دقیقه داغ صحبت کرد. گفت: چهار سال پیش اشتباه کردیم قهر کردیم و دروغگویی حاکم شد. خودمان این اشتباه را کردیم و چشممان کور جبرانش می کنیم. 
خب کلیپ سر اومد زمستون را هم روی تصاویری از ستارخان، مصدقِ، آیت الله خمینی، شهدای جنگ و ...در سالن پخش کردند.
  برنامه در یک سالن ورزشی بود و شعارهای استادیومی هم سر می دادند از جمله این که محمود یادت باشه سید سرورته! و موج مکزیکی هم که پای ثابت برنامه بود.
 جای نشستن زنان و مردان در سالن جدا بود و جالب بود که دخترها هم چنان موج مکزیکی می آمدند که انکار هزار سال است استادیوم می روند!
 کامبوزیا پرتویی هم میکروفون را چند دقیقه گرفت و گفت: چهار سال احساس حقارت می کردم. با هر سفر رئیس جمهور من احساس حقارت می کردم. ولی یک چیز مرا بیشتر از حقارت آزار داد و آن دروغ گویی بود. او گفت: چهار سال یک آدم کوچک همه ما را کوچک کرد. و این حرفها با شعار نصر من الله و فتح قریب مرگ بر این دولت مردم فریب همراه شد. 
من حتی یک جای سالن در دست یک نفر پوستری دست یک نفر دیدم که رویش نوشته بود مرگ بر سیب زمینی!
 
صحبت های کوتاه حمید فرخ نژاد هنرپیشه سینما و تئاتر هم بخش جالبی از حاشیه های برنامه دوم خرداد بود. او گفت داستان خاله سوسکه را همه می دانیم. او به کتک خوردن عادت کرده بود و فقط در مورد شیوه کتک خوردنش سوال می کرد ما مثل خاله سوسکه نباشیم. به کتک خوردن عادت نکنیم.
 و از حاضران خواست بیرون از سالن مردم را به رای دادن تشویق کنند و از آنها بخواهند قهر نکنند.
 به نظرم مراسم بسیار خوبی بود. خاتمی سخنرانی خوبی کرد. خاتمی عمیقا معتقد به اندیشه اصلاح طلبی است یا آن طور که زهرا رهنورد می گوید احیاگر اندیشه اصلاح طلبی و همین باعث می شود علیرغم شرایطی که در موقع اعلام نامزدی و انصرافش پیش آمد تمام قد در حمایت از میرحسین موسوی بایستد. سخنرانی امروزش پرشور و قابل تامل بود.
 در این مراسم محسن امین زاده، رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان گفت که آنها تلاش کرده اند سالن بزرکتری در اختیار بگیرند تا جمعیت پشت در سالن نمانند اما به آنها امکان داده نشده است. او گفت همه راه ها را برای رسیدن به مخاطبانشان بسته اند و برای رساندن پیامشان سنگ پیش پایشان انداخته می شود.
 زهرا رهنورد را یک بار در کنسرت سیمین غانم دیده بودم امروز برای دومین بار دیدمش. زن آرامی با روحیه هنرمندانه به نظر می رسد و حتی از سیاست هم با سبک و سیاق هنرمندانه حرف می زند.
 اگر چیز دیگری یادم آمد بعدا می نویسم.
..................
پ.ن. فائزه هاشمی شخصیت جالب توجهی است. او با اصرار بر لزوم اجماع بین دو نامزد اصلاح طلب جایی در حرف هایش گفت اگر این بار بخواهیم در تحلیل مان از فضای سیاسی مثل چهار سال پیش اشتباه کنیم ممکن است آقای احمدی نژاد دوباره رئیس جمهور شود و دچار توهم می شود و ادعای امام زمانی می کند.
با تشکر از خانم رجا نیوز که این نکته را یادم آورد این گزارش رجانیوز را توصیه می کنم.
گزارش باران از سخنرانی محمد خاتمی 
گزارش و ویدئوی سی ان ان از مراسم دوم خرداد هشتاد و هشت

masoome naseri | 07:30 PM

 

نظرخواهی

khanum hashemi kheyli mokhlesim be zabune sade albate ma kuchike hame eslahtalaba hastima
.............................................

میم نون: من البته ناصری هستم. هاشمی اسم کوچیکش فائزه است :)

ارسال شده توسط: محمود در ساعت July 16, 2009 11:49 PM

ممنون از گزارشتون. باید همه بیان تا بشه امیدی داشت. هرچند که 4 سال تبلیغات رو نمی شه با 2-3 ماه سفر استانی کم اثر کرد.

ارسال شده توسط: حمید معتمدی در ساعت June 8, 2009 11:23 PM

سیاست است دیگر. می گویند پدر و مادر ندارد. پس از کجا می آید؟

ارسال شده توسط: کوچه نادری در ساعت June 6, 2009 12:57 PM

خانم معصومه ضرب المثلهای ایرانی خیلی پر حکمتنند. مانند از کوزه همان برون تراود که در اوست. واقعا اگر امثال شما عمری را هم در دنیای آزاد بگذرانند باز هم در بازگشت معتاد جانیان جمهوری اسلامی هستند. بد یا بدتر جانی یا جانی تر چه تفاوت دارد. مهم تن دادن و خو کردن به این جانیان هست. حتی لحن و فرهنگ حاکم بر گزارش از همین نشان دارد. طوری با تاکید مینویسی شهید رجائی یا شهید باکری ... که گویا نشان افتخار است و انگار نه انگار طرف پاسدار و دادستان انقلاب ارومیه بوده و عمری دست در خون و سرکوب این ملت یا پیشبرد آن جنگ فاجعه بار. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

ارسال شده توسط: علی در ساعت June 3, 2009 11:01 AM

سلام .چند وقته با وبلاگت آشنا شدم و تقريبا پاي ثابت نوشته هات شدم .در مورد سالگرد دوم خرداد واقعا مراسم خوبي بود اما مشكلاتي داشت ولي اصلا مهم نبود چون اينقدر فضا حس خوبي به آدم ميداد ،به خصوص با يادآوري مشكلات اين سالها .ضمنا در مورد خوابت توي پست قبلي : اميدوارم كه اين مثل كه خواب زن چپه درست باشه .اميدوارم موفق باشي .ضمنا از كامنتها فهميدم كه انگار ساكن ايران نيستي و ولي الان ايراني ، اميدوارم كه بهت خوش بگذره و موقع برگشتن با خاطره اي خوب از اينجا بري .
.........................
میم نون: برای آرزوهای خوب ممنون

ارسال شده توسط: امير مسعود در ساعت May 30, 2009 04:10 PM

کلک حسین درخشان بنده خدا رو زدید؟ امیدوارم که سرنوشتتون مثل اون نشه

ارسال شده توسط: ناظر در ساعت May 29, 2009 04:59 PM

سلام
خوش خبرباشید
نمیشه گفت میدونی؟اینحا ایرانه با مردمی صددرصد غیر قابل پیشبینی میترسم با کناررفتن یکی مردم این قهربی بهانه رامستمر کنند

ارسال شده توسط: SOMAYYEH در ساعت May 29, 2009 04:54 PM

کلا اطلاعاتم و دانسته هام از سیاست به اندازه ای که از برچسب بی خبری دور باشم محدود میشه اما شما قلم روونی دارید و خوندن نوشته هاتون آدمو سر کیف میاره .

ارسال شده توسط: علی در ساعت May 27, 2009 03:18 PM

خاتمی رو دوست داشتم اما با کلیپ آنچنانی که منتشر شده حالم ازش به هم میخوره!
مدعی گفتگوی تمدنها بخشی از مردم رو مسخره میکنه و میخنده!

ارسال شده توسط: فرهاد در ساعت May 25, 2009 09:15 PM

معصومه تو ایرانی؟ خوش به حالت یک عالمهههههههههههههه...دلم ایران دم انتخابات میخواد :(

ارسال شده توسط: محبوب در ساعت May 24, 2009 08:16 PM

با سلام به شما دوست عزیز

از شما دعوت می‌کنم به کمپین تلفنی «هر شهروند یک ستاد» بپیوندید. برای آشنایی با این کمپین متن زیر را مطالعه کرده و در صورت تمایل به دوست خودتان ایمیل کنید یا آن را در وبلاگ خود کپی کرده و از دوستانتان بخواهید که به این کمپین بپیوندند.

http://negaheno.wordpress.com/2009/05/24/kampein-tel-mir/

در ضمن مهم نیست طرفدار کروبی هستید یا میرحسین موسوی، این کمپین برای حمایت از هردو نامزد اصلاح طلب کارایی دارد و در انتخابات آمریکا جواب داده است.

با تشکر از همکاری‌ شما

ارسال شده توسط: کمپین تلفنی هر شهروند یک ستاد در ساعت May 24, 2009 02:36 PM

سلام پس تهرانی؟!!
من هم دیروز اونجا بودم و کلی کیف کردم ... مهمترین چیز به نظرم نشاطی بود که بین حضار موج میزد.. نشاطی که کم کم داشت به کلی فراموش میشد.

ارسال شده توسط: hajar در ساعت May 24, 2009 11:26 AM

ناصری مگه تو تهرانی؟ رسیدن به خیر. ضمنا گزارش خوبی هم بود. مرسی.
...................
میم نون: این پست را روحم نوشته :)

ارسال شده توسط: گل مریم در ساعت May 24, 2009 08:38 AM

ما را حسابی به هیجان آوردید. آیا لینکی هست که بتوانیم ما هم از دیدن این فیلم‏ها فیض ببریم. راستش خیلی گشتم هیچی پیدا نکردم. ممکنه شما آدرس بدهید؟
مرسی و موفق باشید

ارسال شده توسط: پروین در ساعت May 24, 2009 12:54 AM

ممنون از گزارش، همش دنبال لینکی بودم تا بخونم چه خبر بوده اون جا!:)

اگه گزارش کامل تر هم بنویسید که خیلی بهتره.

ارسال شده توسط: سنا در ساعت May 23, 2009 11:01 PM

سلام جالبه
با اجازتون لینک دادم
موفق و شاد باشید

ارسال شده توسط: شیرین در ساعت May 23, 2009 09:27 PM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?