« من به خاتمی رای می دم | صفحه اصلی | آخ روی ماهشو ببین، الهی دستم بشکنه! »

فاطمه رجبی یا همسر آقای الهام؟!

April 6, 2009 01:23 PMخانم فاطمه رجبی و من تنها نقطه مشترکمان این است که هر دومان در ایران فیلتریم. دلیل فیلتر شدنمان هم حتی به هم ربطی ندارد.

 گمان نکنم او وبلاگ من را خوانده باشد اما من کتاب احمدی نژاد، معجزه هزاره سوم او را یکی دو سال پیش خواندم و خب تعجب کردم که چطور می شود برای توجیه حقانیت دیدگاه خودمان خیلی چیزها را نادیده بگیریم و حتی وارونه جلوه بدهیم؟
ولی فاطمه رجبی اعتقاداتی دارد و گویا بسیار محکم پای این اعتقادات ایستاده و حتی گفته که اگر بخواهند مانع حرف زدنش شوند می رود در خیابان ها حرفش را فریاد می زند.
 به نظر من فاطمه رجبی برای خودش کسی است، شخصیت مستقلی دارد و حتی اگر به گذشته اش دقت کنید می بینید که به خاطر دیدگاه هایش مقابل خانواده، پدر و برادرش ایستاده که می دانید در یک فضای فرهنگی سنتی چه معنایی دارد.
 او یک بار مقابل سنت پدرسالار به قیمت طرد شدن از سوی خانواده پدری ایستاده است و این رفتار معنی داری است. حالا این که سمت و سوی این عصیان به مذاق ما خوش بیاید یا نه مساله دیگری است و اصولا به ما ربطی ندارد. 

برای من همان شوریدنش مهم است.
حالا مدت هاست کسانی وقتی میخواهند از این خانم حرف بزنند صدایش می کنند خانم الهام، همسر آقای الهام یا همسر سخنگوی دولت.
 بعضی از اینها دوستانی هستند که اگر کسی به اسم فامیل شوهرشان صدایشان کند غوغای قیامت راه می اندازند که وا فمینیسما!! 
مدت هاست می خواهم در این مورد بنویسم و حالا که چشمم خورد به تیتر نوشته دوستمان مسیح علی نژاد، داغ دلم تازه شد. 

یک وقت ما این نسبت فامیلی را عنوان می کنیم که بگوییم او به قدرت بستگی هایی دارد و در اثر همین بستگی هاست که چنین می کند یا کرده است ولی اصرار بر این عنوان و آوردنش در تیتر اما چنین نتیجه ای ندارد و به نظرم ذکر مدام این نسبت خانوادگی بار تحقیری با خود دارد به این مفهوم که او بی وجود همسر دولتی اش کسی نیست و اسمی نیست.
حتی گاهی دیده ام کسانی با این ادبیات در مورد او حرف زداه اند که مثلا آقای الهام چرا همسرش را جمع نمی کند! و کنترل نمی کند؟ 

زندگی خانم رجبی نشان می دهد که او سالها بر همین منوال کنونی زندگی کرده و همسر سخنگوی دولت بودنش فقط باعث شده کارهایی که می کند رسانه ای تر شود.
 نوشته های خانم رجبی مرا هم گاهی عصبی می کند اما نمی توانم به خاطر این مساله امیدوار باشم و بخواهم که او ننویسد. می توانم نوشته هایش را نخوانم. نمی توانم بگویم ننویس.

 گل بگیرند شعار زنده باد مخالف من را اگر معنایش این باشد که مخالف من زنده باشد و خفه خون بگیرد.
 .................................. 
گفتگوی مرحوم شهروند امروز را با فاطمه رجبی بخوانید.

masoome naseri | 01:23 PM

 

نظرخواهی

به نظر ن فاطمه رجبی بیشتر باعث آبرو ریزی گروه راسته!!! برا همین اصن حرف بزنه بهتره!!! تازه میشه آدم کلی به حرفاش بخنده
درضمن اون نیازه نداره تو حیابون داد بزنه. فلن که جلوی حرف زدن مخالفای دولت و گرفتن

ارسال شده توسط: بهار در ساعت July 27, 2009 11:21 AM

براي من هم فيلتر نيستي از تهران
.......................................
میم نون: تا دو ماه قبل از عید که من با جند نفر چک کردم بود. احتمالا یا برش داشته اند یا بعضی آی ای پ ها این طور نشانش می دهند. اگر فیل تر نیست که خدا را شکر

ارسال شده توسط: لاله در ساعت April 8, 2009 10:13 AM

بسم الله . "شما" فیلتری؟ ؟؟؟؟ پس من چه جوری دارم با آی پی تهران برا شما کامنت می ذارم ؟ :) ؟

ارسال شده توسط: ابوذر منتظرالقائم - وبلاگ پاسداران در ساعت April 7, 2009 11:14 AM

معصومه عزیز! من، تو، فاطمه رجبی و خیلی های دیگر در ایران فیلتریم. اما این تنها بخش خیلی کوچکی از ماجراست ؛ این درد مشترک کجا و امنیتی که همسر یک دولتمرد بودن ایجاد می کند کجا. او فقط فیلتر است و ما تمام زندگی مان را فتیله کردند که این جز به دلیل نسبت فامیلی ممکن نیست.

با شدتی وصف ناشدنی با نقد تو موافقم و نمی دانی که موقع نوشتن هم چقدر کلنجار رفتم با خودم اما با گذاشتن کلمه "خانواده سالار" در گیومه که عین کلمه خود ایشان است در نقد موسوی ، به نظرم تعمدم برای انتخاب تیتر و اشاره ام به خانواده ایشان روشن می شود .
به هر تقدیر ممنونم از نقدت.

ارسال شده توسط: مسیح علی نژاد در ساعت April 6, 2009 11:18 PM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?