« اسکل سیاسی | صفحه اصلی | آی پی تازه »

کی ما را به جهان وصل می کند؟

March 17, 2009 06:39 PM


دوستی داریم که به کلی از مسائل انسانی از پس پرده فیزیک نگاه میکند و این باعث می شود که حرفهایش خیلی منطقی و معقول و البته لج درآور باشد.

یکی از تفریح های او در هفته های گذشته این بوده که اول ثابت کند چرا آمدن خاتمی، موسوی؛ کروبی یا احمدی نژاد و قالیباف خوب است و بعد از پنج دقیقه نقیضش را ثابت کند.
یکی از حرف های بدردبخوری که وسط تحلیل هایش زد این بود که ما باید از منظر منافع شخصی نامزدمان را انتخاب کنیم و از همین منظر ببنیم باید رای بدهیم یا نه و اگر قرار است رای بدهیم رایمان به اسم کی باشد.

فکر می کنم آقای خاتمی هم از همین منظر منافع شخصی و حفظ حرمت سیاسی خودش راهش را کشید و رفت.

از همین منظر شخصی هم من فکر می کنم برای خود من بهبود در شرایط سیاسی چنان که به آزادی های مدنی بیشتر منجر شود در اولویت است وای می دانم برای بسیاری بهبود اوضاع اقتصادی اولویت است و می گویند تا بهبود وضع اقتصادی بی خیال اصلاحات سیاسی یشوید. اما اینها به هم بی ربط نیستند.

 نمی شود گفت اصلاحات سیاسی را بگذاریم زمین تا وقتی که اوضاع اقتصادی خوب شود.
اگر این نگاه غلط به جهان که نتیجه شناخت سیاسی نادرست است تغییر نکند، وضع جزیره ای ایران تغییری نخواهد کرد. و بخش بزرگی از مسائل اقتصادی ایران ناشی از این زندگی جزیره ای است.


من ترجیح می دادم آدمی بهتر از خاتمی می داشتیم که نگاه جهان را به ایران می توانست تغییر دهد اما در نبود انتخاب بهتر فکر می کردم او انتخاب مناسبی است.
حالا با انصراف او و در میان جماعت باقی مانده بسختی می شود گفت کدامشان درک بهتری از جهان دارند. یا اصلا درکی از جهان امروز دارند؟!
زیست غیر جزیره ای نیازمند دید سیاسی غیر جزیره ای است. ما برای بهبود اوضاعمان باید جزیی از پیکره جهان بشویم؛ یک جزء زنده و تاثیرپذیر و تاثیرگذار.

دوستی دیروز می گفت این آقای احمدی نژاد دست کم چند بار خارج رفته، وبلاگ دارد، موشک هوا می کند. اما آن یکی دو تای دیگر را تازه باید برایشان پاسپورت بگیریم!masoome naseri | 06:39 PM

 

نظرخواهی

با سلام
کروبی 4سالی است یک حزب فراگیر و روزنامه ای پرفروش دارد. سایت(سحام نیوز ) هم دارد!
در این 4سال هم سری به چین و عربستان زده تازه آن موقع هم که ریاست فخیمه مجلس شورا را داشت اسفار خارجی هم می رفت.
............................

میم نون: منظورتان از حزب فراگیر چیست؟ از روزنامه پرفروش چی؟ از سفر خارجی چی؟

ارسال شده توسط: احسان در ساعت March 28, 2009 06:16 AM

سلام
من رسام هستم
مطالبتان را می خوانم و با اینکه از سیاست چیزی نمی دانم
از مطالبتان لذت می برم
زبانشان صمیمی است
خوشحال می شم به وبلاگ من سر بزنید
.......................................................
میم نون: ممنون از شما حتما

ارسال شده توسط: rassam در ساعت March 18, 2009 10:06 AM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?