« تنور داغ انتخابات در این ترنت | صفحه اصلی | زندگی اورژینال »

از انتخابات حرف بزنیم و بشنویم

February 21, 2009 05:48 AM

تب سیاست این وبلاگ تا اطلاع ثانوی بالا خواهد بود و قبول دارم که این اصلا خوب نیست اما سیاست جایی از زندگی ما ایستاده که اگر بخواهم در این وبلاگ از "روزمره"هایم هم بنویسم سیاسی می‌شود.
خب، فقط من نیستم که سیاستم‌ زده بالا تب جامعه هم بالاست. ما اینجا می‌نشینیم و توی سر و کله هم می‌زنیم که این یک رای را توی صندوق کی بیندازیم و سیاستمداران هم برای همین یک رای کمین کرده‌اند.
آقای کروبی هر روز در روزنامه‌اش تیتر می‌زند که اگر خدا هم نامزد شود به نفعش کنار نمی‌روم، آقای قالیباف عکس‌های خوش تیپ می‌اندازد و پوستر آماده می‌کند، آقای خاتمی در نهایت باحالی رئیس ستاد انتخاباتی‌اش را آقای عارف می‌گذارد و از آن طرف آقای احمدی‌نژاد همهنوز مردی از جنس مردم است و قصد دارد در دو سه ماه آینده پروژه لوله‌کشی نفت را به سر سفره مردم به بهره برداری برساند تا به بهره‌ای برسد.
خب من فکر می‌کنم که بر همگان واضح و مبرهن است که این آقایان هر کدامشان پایش به پاستور رسید دیگر ما را به جا نخواهد آورد که بنشینیم دو کلمه با هم اختلاط کنیم بنابراین فکر کردم بد نیست از قبل این کار را بکنیم.
نزنیم؟ و از دل حرف‌هایمان راه‌هایی روشن برای گذاشتن پیش پای سیاستمداران پیدا نکنیم. چند نفری از دوستان وبلاگ‌نویس تصمیم گرفته‌اند از دیگران دعوت کنند که بنویسند و هم از این نوشته‌های پراکنده، پریشانی‌زدایی کنند. امیدواریم تمامی کسانی که به این موضوع فکر می کنند، در این باره بنویسند. بگویند
سال‌هاست نشست و برخاست با وبلاگ‌نویسان دم‌دمای انتخابات مد می‌شود و چرا ما از این مد استفاده نکنیم؟ چرا وقتی سیاستمدارها می‌خواهند از دل وبلاگ‌ها به ذخیره آرایشان بیفزایند چرا ما از این زاویه روشن و صریح حرف نزنیم؟
چرا باید در انتخابات شرکت کرد یا نکرد؟ که چرا کاندیدای خاصی را بر می‌گزینند؟ که چه نقدهایی به او و گذشته اش دارند؟ که سوال های احتمالی ایشان از کاندیدا و اطرافیانش چیست؟ که تاکید بر کدام مفاهیم را برای ادامه راه اصلاح جامعه می پسندند؟
به هر دلیل نخواستید در وبلاگ خودتان در این باره چیزی بنویسید، نوشته های خود را به یکی از این وبلاگ نویسان ایمیل کنید. لینکهای روزانه وبلاگ های زیر و همه کسانی که به این جمع می پیوندند نیز قرار است فضایی ایجاد کند که تمامی صداها و حرف هایی که در این زمینه زده شده شنیده شود و حداقل جمع آوری و دسته بندی گردد. این جمع نه ستاد تبلیغاتی دارد و نه تبلیغات کسی را می کند.
در واقع این دعوتنامه‌ای است برای نوشتن و فراخواندن دیگران به نوشتن. برای این‌که از پراکندگی کار کم کنیم و مجموعه بحث‌ها در جایی متمرکز شود، اگر مطلبی نوشتید به یکی از وبلاگ نویسانی که اسمشان در زیر می آید اطلاع دهید. حتی اگر وبلاگی نداشت
یسی را می‌کند. هرچند که گرایش خاصی به اندیشه های ترقی و دموکراسی و تغییر دارد. حتی اگر قرارمان به انتخاب باشد، حرف هایی برای زدن و شنیده شدن دارد که می خواهیم کاندیداها بشنوند و درباره شان پاسخ گویند. ما امیدواریم که حاصل این تلاش به کار سیاسیون و فعالین انتخاباتی آید و نامزدها زحمت پاسخگویی و عکس العمل درباره ان را متقبل شوند.

دوستانی که تا به اینجا در این حرکت یاری رسان بوده اند عبارتند از:

.........................................
پی نوشت: اگر دوستانی علاقمندند به این جمع در جمع بندی و دسته بندی مطالب کمک کنند، لطفا ایمیل بزنند یا کامنت بگذارند.
 

masoome naseri | 05:48 AM

 

نظرخواهی

خانم ناصری عزیز
اگر بخواهید تا زمان انتخابات در مورد فلسفه ی انتخابات و مزایای رای دادن و رای ندادن و شورای نگهبان و کاندیداهاو ... حرف بزنید، فکر می کنم هیچ ثمری نخواهد داشت. اما اگر انضمامی عمل کنید و از ابتدا موضع خودتان را خیلی روشن مشخص کنید، ممکن است، تاکید می کنم ممکن است تاثیری اندک داشته باشد.
در واقع اگر بخواهید انتخابات را به هر دلیل تحریم کنید که خب، حرف زدن در مورد آن روشن است. اما اگر بخواهید رای دادن و مشارکت در انتخابات را تبلیغ کنید، به نظرم باید چند کار را انجام دهید. اول آنکه سریع موضع خودتان را مشخص کنید، یعنی روی یک کاندیدای خاص تمرکز نمایید، نه اینکه با نوشتن و خواندن وبلاگ‌ها و وب سایت ها تا روز انتخابات هم با کمک کامنت گذاران و ایمیل دهندگان و دوستان و آشنایان به دنبال یافتن کاندیدای مطلوب باشید. دوم اینکه پس از یافتن کاندیدای مورد نظر تا روز انتخابات هدف این باشد که روی او تبلیغ کنید و سوم هم فعالیت های مراکز قدرت را خنثی کنید که البته این راه نیاز به توضیح دارد و مفصل تر خدمت تان خواهم نوشت.

ارسال شده توسط: سروش در ساعت February 27, 2009 01:12 AM

دوست عزیز ! تو مملکتی که هرکی هرکیه این حرفا کشکه! یه مثال : همین نوشته ات کپی میشه بدون انکه طرف خم به آبروی مبارکش بیاره :

http://manyeparam1983.blogfa.com

.......................
میم نون: ایول! چند تا مطلب دیگرم را هم آنجا دیدم که کنارش از این اسمایلی ها چسبانده بود طرف.عجب ماجراییه

ارسال شده توسط: حمید در ساعت February 24, 2009 02:03 PM

salam
manam alaghemandam komak konam
ama nemidoonam chetori...
mer30
....................
اگر در وبلاگتان درباره انتخابات نوشتید لینک آن را برای ما بفرستید. ممنون

ارسال شده توسط: NAZANIN در ساعت February 22, 2009 09:02 PM

با سلام در حمایت از کاندیداتوری آقای خاتمی:

تردیدی نیست که شیب این روند انحطاطی و رو به نزول کشور، با تداوم تسط باندهای های افراطی عقب مانده به سردستگی احمدی نژاد؛ تندتر خواهد شد و به فروپاشی کشور خواهد انجامید.

ما به یک دوران گذار نیاز داریم که جهت این روند انحطاطی راعوض کند. اگر رو به صعود نبرد، حداقل مسطح کند.

در شرایط موجود کشور آقای خاتمی کاندید بهینه است. خرد ایرانی امروز حتی بسیاری از تحریمیان گذشته را به این نتیجه رسانیده است! چون راه حل دیگری روی میز نیست!

در این دوران گذار (که امیدواریم چهار سال بیشتر نشود)، باید مردم نور امیدی را در انتهای این تونل تاریک ببینید. وگرنه روزی خواهد رسید که مثلا همین بسیجی هم از شدت فقر و عاصی شدن پایگاه خود را غارت خواهد کرد. آنارشیسم و کیاس همه کشور را به باد خواهد داد.

اگر خرد ایرانی در آن روز که مرحوم بختیار نخست وزیر شد، به کار آمده بود- این مخرج مشترک "عقلانی" آن شرایط حساس می توانست کشور ایران را به یک کشور آزاد و پیشرفته تبدیل کند.

بیایید دست از گنده گوزی ها و مقاله نوشتن های سی ساله و ژست های مکش مرگ مای مدرن بازی دست برداریم. واقعیت های موجود را در نظر بگیریم و با حمایت "موثر" از کاندیداتوری آقای خاتمی جنبشی را رقم بزنیم که در نهایت بتواند برای همیشه حاکمیت جهل و جنون و جنایت را در کشور ریشه کن کند

ارسال شده توسط: آرش در ساعت February 22, 2009 03:34 PM

مطلبي نوشته‌ام پيش‌بيني موفيقت خاتمي در انتخابات.
كمي مبتني بر آمار است و بيشتر بر احتمال!

بخوانيد، اگر مفيد بود استفاده كنيد. من با فراخوان شما همكاري مي‌كنم.

ارسال شده توسط: علي اشرفي در ساعت February 21, 2009 10:54 AM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?