« چگونه نخوابیم بلکه از حال برویم | صفحه اصلی | در فوتوشاپ با تو عشق را بازی می کنم »

سفرهای پربار مریم رجوی به مقر اتحادیه اروپا

January 28, 2009 12:02 AM

دولتمردان جمهوری اسلامی ایران، سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی جشن می‌گیرند که قاعدتا چندان نباید خوشحال باشند.
دو سه روز مانده به آغاز جشن‌های پیروزی انقلاب، جدی‌ترین، ثابت قدم‌ترین، متشکل‌ترین و ظاهرا قوی‌ترین سازمان مخالف جمهوری اسلامی موفقیت بزرگی به دست آورده است.
اتحادیه اروپا اسم سازمان مجاهدین خلق را از فهرست گروه‌های تروریستی بیرون آورده و به توقیف دارایی‌هایشان پایان داده است. حالا در سی‌امین سالگرد انقلاب اسلامی، مریم رجوی و هوادارانش یکی از بهترین روزهای زندگی‌شان را تجربه می‌کنند.
 اتحادیه اروپا هفت سال پیش، در دوران ریاست جمهوری خاتمی، سازمان مجاهدین را یک گروه تروریستی اعلام کرد و در ژوئن 2003 پلیس فرانسه مریم رجوی و تعدادی از هوادارانش را بازداشت کرد.
صدا و سیما با آب و تاب این موفقیت بزرگ را نمایش داد و بارها تصاویر مریم رجوی را با دست‌های دستبند خورده دیدیم.
 من فکر می‌کنم این کار اتحادیه اروپا در آن زمان واکنشی به تلاش‌های خاتمی برای تنش‌زدایی از رابطه با غرب بود.
سال گذشته در پاریس همزمان با تظاهرات سالانه همجنس‌گراها مجاهدین هم مراسمی برگزار کردند که در ژوئن امسال هم تکرار شد و در هر دو سال رسانه‌های اروپایی این مراسم را پوشش دادند.
همان روزها یورو نیوز در بخش‌های مختلف خبری‌اش تصاویری از این مراسم و خود مریم رجوی در جمع هوادارانش نشان داد. به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا که از نتیجه بخش بودن تحریم‌های اقتصادی ناامید شده، برای رام کردن ایران سرکش دارد کمی چنگ و دندان نشان می‌دهد.

 
خیلی از حکومت‌هایی که غرب دوست‌شان ندارد اپوزیسیون‌های قابل اعتنایی دارند غیر از حکومت ایران که با خیلی از دوستانش هم خوب تا نکرده و جایی برای مدارا با منتقد و مخالف هم نگذاشته چه برسد به تحمل اپوزیسیونی مثل مجاهدین خلق.
 من در مورد توانایی‌ها و تعداد نیروهای سازمان مجاهدین اطلاعی ندارم. می‌دانم که در اروپا هم طرفداران جدی دارند و هم مخالفان شش دانگ.
به خاطر حضورشان در عراق در طول جنگ و حمایت‌شان از صدام بسیاری از مردم ایران دل خوشی از آنها ندارند. تا آنجایی که من می‌دانم از نظر سیاسی آنها برای مردم قابل توجه، تامل و سرمایه‌گذاری سیاسی نیستند. حالا چرا اروپا دارد دوباره اینها را زنده می‌کند؟ احتمالا دلیلش گرفتن حال مسئولان جمهوری اسلامی و فرو کردن آن در قوطی است تا هی نگویند انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست.

خداوند درایت کافی عطا کند تا بفهمند، امنیت ملی و مصالح نظام را فعالان مدنی در ایران بیشتر به خطر می اندازند یا سیاستمدارانی که با سیاست هایشان باعث به صحنه بازگشتن مخالفانی مثل مجاهدین می شوند.
.......................................
ویدئو از تحویل گرفتن مریم رجوی در کمیسیون اروپا در آوریل 2008 این سفرها و این تحویل گرفتن ها در دو سه سال گذشته مکرر اتفاق افتاده اند.  

masoome naseri | 12:02 AM

 

نظرخواهی

اوووم اصلا كاري به بحث‌هاي سياسي و جهت‌گيري‌ها و ... ندارم اما واقعا اين گروهك (حداقل به نظر من) چهره موجهي ندارد. يعني شايد اگر داخل همين ايران هم مي‌بودند و در انتخابات هم شركت مي‌كردند حرفي براي گفتن نداشتند.
چه فرقي مي‌كنه سانسور و هزار كثافت‌كاري پشت پرده اين طرف و آن‌طرف نمي‌شناسد كه...

ارسال شده توسط: Mehdi در ساعت January 28, 2009 02:09 PM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?