« آیفون | صفحه اصلی | همایش لنگه کفشها »

رویای به گه کشیده شده شما چیست؟

December 23, 2008 04:26 AM

می خواستم بروم بگیرم بخوابم اما نمی گذارند. گفتم قبل از خوابیدن بالاترین را ببینم و بعد خاموش شوم که چشمم خورد به لینک مسابقه انشانویسی درباره "رویاهای به تعوبق افتاده" که اولش خوشحال شدم این ژانر انشا هنوز از مد نیفتاده است. فکر کردم خب ما خاورمیانه ای ها هم کلی رویای معوقه داریم و این فرصت خوبی است برای این که دست کم بنویسیمشان ببینیم چند تا هستند!


من نمی خواهم گیر بدهم آن هم این موقع دیر وقت شب اما ببینید بخش یزرگ این مسابقه قرار است بین جوان های خاورمیانه ای برگزار شود. به من هم ربطی ندارد که آدم های ژیگولانس و مشهور و بست سلری! مثل خانم آذر نفیسی داور این مسابقه هستند ولی بروید قوانین شرکت در این مسابقه را بخوانید. یکی از موارد این است:

اشتباهات معمولی که هنگام نوشتن انشاء میتوان از آن اجتناب ورزید چه هستند؟ 

بر سیاست دولت آمریکا و نفوذ عوامل فیزیکی در سیاست کشور متمرکز نشوید (بحث در مورد جنگ عراق، جنگ اعراب-اسرائیل و غیره). انشاء هایی که در ارتباط با این عناوین باشند فاقد صلاحیت اعلام خواهند شد.  داوران بدنبال انشاء هایی هستند که به بررسی کارهایی می پردازد که شهروندان عادی میتوانند در سطح عام برای تقویت حقوق فردی  در جوامع خاورمیانه انجام دهند. این حقوق مدنی شامل آزادی بیان، تساوی حقوق زنان، حقوق اقلیت ها، آزادی مذهب، آزادی اقتصادی، و آزادی هنری می باشند.

منظور از عوامل فیزیکی همان جنگ و حضور نظامی است اول روشان نشده روشن بنویسند بعد لازم دیده اند توی پرانتز، روشن کنند. تازه اگر کسی در مورد این موارد نوشت کلا فاقد صلاحیت اعلام خواهد شد و مهم نیست چقدر خوب نوشته باشد!

عحالتا بزرگترین رویای معوق مردم خاورمیانه برقراری صلح در این دو منطقه ای است که مقررات مسابقه اجازه نوشتن درباره آنها را نمی دهد!

تگ: سانسور+کثافت+بیزینس حقوق بشر+جوانان آمریکایی+ارتش+خاورمیانه+غزه+مرگ غیرنظامیان+رویاهای به گه کشیده شده+عملیات انتحاری+بغداد+لتگه کفش+وغیره

masoome naseri | 04:26 AM

 

نظرخواهی

خانم معصومه ناصری، شورت و جورابش را از پول دولت ?درال آمریکا می خرد، قبول ندارید از ایشان بپرسید، خیلی طبیعی است بودجه 75 میلیون دلاری رادیو ?ردا را کو?ت کرده بعد اینجور واق واق کند، ریاکاری و مزدوری همزاد چپ است! قبول ندارید تاریخ بخوانید

.............................
میم نون: اصغرجان! من ?علا این مواردی را که گ?تید با یک بودجه استعماری دیگر می خرم.

ارسال شده توسط: asghar در ساعت December 25, 2008 04:50 PM

امروز داشتم به خبرگزاری کاملا خودیه ?ارس نگاه میکردم چشمم به این خبر منور شد . شما هم ببین . شاهکاره :
http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8710031572

ارسال شده توسط: حمید در ساعت December 23, 2008 06:15 PM

ا?تضاح!
چقدر هم متن ?ارسی‌اش بد نوشته شده.
کمی عجیب است که در قسمت انگلیسی به عنوان نمونه‌ی موارد ممنوع نوشته:
(the Iraq War debate, the Arab-Israeli-Iranian conflict, Iran's nuclear program, etc.)
زبان‌های دیگرش اما مثل همان ?ارسی است.

ارسال شده توسط: سارا در ساعت December 23, 2008 02:02 PM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?