« فیلتر زنان در صنعت آب و برق! | صفحه اصلی | رضا سیدحسینی، مترجم تلخ دوست‌داشتنی »

مکانی برای مالباخته‌ها

June 28, 2006 02:08 AM

دوستان خوش‌فکر من در سایت فانوس در تازه‌ترین ابتکارشان تصمیم دارند یک نمایشگاه عجیب ولی واقعی راه بیندازند. نمایشگاه مالباختگان هنری مکانی برای عرضه آثار هنری کسانی است که دست‌کم یک‌بار اثرادبی یا هنری‌شان به نحوی از انحا به سرقت رفته است. تعداد این مالباختگان هم تا آنجایی که می‌دانم کم نیستند. شادآفرین قدیریان رفیق من(کلاسو دارید که؟!) و از برگزارکنندگان این نمایشگاه جالب، خودش از جمله مالباختگان هنری است و تا آنجا که می‌دانم مدت‌ها  درگیر ماجرای سرقت یکی از عکس‌هایش بود. او می‌گوید متاسفانه با وجود این‌که تعداد این مالباخته‌ها زیاد است معمولاً ملاحظات زیادی باعث می‌شود حاضر نشوند از این تجربه‌های دردناک حرفی به میان بیاورند.
به هر حال این فرصت خوبی است برای دوستان هنرمند و اهل ادبیات که اگر نتوانسته‌اند با تکیه بر ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان داد خود از کهتر و مهتر بستانند دست‌کم اینجا اثر مسروقه‌شان را به نمایش بگذارند.


پ.ن. الان یادم آمد که من هم خودم یک‌پا مالباخته هستم! سال گذشته چند بند از ترانه‌ چلچراغ  سر از تیتراژ پایانی یک فیلم سینمایی درآورد. ولی من حتی حوصله نکردم با آن دوستان عزیز تماس بگیرم و بپرسم چرا؟ 

masoome naseri | 02:08 AM

 

نظرخواهی

salam arez shod gharaz arze salam bod va albte neshestan kotahi dar cafe naseri...

ارسال شده توسط: كاوه مشكات در ساعت June 28, 2006 04:40 PM

Maybe there should be sn exhibition for stolen lyrics too?m

ارسال شده توسط: mehdi در ساعت June 28, 2006 08:33 AM

inha ro bikhial.....BABA IN WEBSITE WWW.40CHERAGH.COM RO BE ROOZ KON!!!!!!!!!!!!

ارسال شده توسط: mehdi mahjoob در ساعت June 28, 2006 04:21 AM

نظر شما چيست؟


Remember personal info?